top of page

Hizmetlerimiz

Entity establishment in Turkey
Turkey branch accounting English speaking
Payroll services Turkey
Şirket kuruluşu

Türkiye'de ya da yurt dışında yatırım yapmak mı istiyorsunuz? 

 

Eğer bir Anonim Şirket, Limited Şirket, Şube ya da bir temsilcilik ofisi açmak istiyorsanız SoHo size bu kararınızı netleştirme aşamasından başlayarak yardımcı olacaktır.

​​
Gerekli evrak, imzalanması gereken formlar, noter ve apostil işlemleri konularında sizi yönlendireceğiz.

 

Yurtdışı ortaklı ya da yurtdışında işlem yapacaksanız, evrak tercümeleri ve başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yapacağız.

Anchor 1
Muhasebe Hizmetleri

 

Eğer şirketinizi beraber kurduysak ya da hali hazırda bir şirketiniz varsa sıra aylık, her çeyrekte ve yıllık olan vergi beyannamelerinizi vermekte.

 

Vergi riskinizi en aza indirmek için, beyannamelerinizin doğru beyan edilebilmesi için ilk ihtiyaç muhasebe kayıtlarınızın mevzuata uygun olarak yapılmasıdır. 
​​

Şirketinizin mizanına, hesap muavinlerine, cari hesap detaylarına mı ihtiyacınız var? 

 

Her seferinde muhasebecinizin peşinde koşturmadan, bilgi çağının hakkını vererek bunlara erişimin çok daha kolay olması gerekir.

 

SoHo'nun kullandığı Luca muhasebe programı Bulut tabanlı olduğu için size vereceğimiz kullanıcı adı ve şifreyle bilgilerinize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bordrolama Hizmetleri

 

Bordrolama hizmeti vergisel açıdan bakıldığında en kritik hususlardan biridir zira vergideki her alanda olduğu gibi bu alanda da gri alan çok fazladır.

 

Bordroların doğru düzenlenmesi ileride olabilecek vergi incelemelerinde riskinizi en aza indirir ve personelinizin tam ve doğru maaş almasını sağlar.

 

Bordro programımıza Şirket'inizi tanıtırken her yıl beyanı zorunlu olan AGİ formlarının personelinizce doldurulması konusunu takip ederek, sisteme tanımlamaları doğru yaparak hesaplamaları doğru şekilde yapmaktayız.

Company Incorporation
Danışmanlık

Tutarlı muhasebe hizmeti vermenin yanı sıra Bütçeleme, Karlılık Analizleri, Nakit Yönetimi, Tahmin, Değerleme, İç Verim Oranı, Due Diligence ve Yatırım Analizleri ile şirketinize katma değer sağlayabiliriz.

Management Reporting
Yönetim Raporlaması

Muhasebe'ye sadece Vergi Beyannameleri'ni verilmesi gözüyle bakıyorsanız rekabet etme konusunda zor günlerin sizi beklediğini söyleyebilirim.

 

Hangi müşteriye hangi malı/hizmeti hangi fiyattan verdiğinizi kontrol edemeyen birçok global şirket bu körlüğü nedeniyle tahtını rakiplerine kaptırmış ya da toptan kapanmıştır.

 

Yönetim Muhasebesi ve Raporlaması ile muhasebe artık sadece geçmiş tarihli belgelerin kaydı ile iştigal eden bir alan değil, ileriye dönük sizin stratejilerinizi destekleyen bir alandır. 

 

Kullandığınız ERP programı ya da sadece excel üzerinde de olsa size rakamların demek istediklerini aktarmaya da çalışıyoruz. 

 

Türk Tek Düzen Hesap Planı kapsamında VUK'a uygun yapılan kayıtlar ile UFRS arasında oldukça farklılıklar vardır ve maalesef yerel kayıtlar ile şirketinizin cari durumu pek de doğru olarak gün ışığına çıkmamaktadır.

Transfer Pricing Turkey
Transfer Fiyatlandırması

2006 yılından itibaren yürürlükten olan kanunlar ışığında yaklaşık 10 senedir Türkiye'de vergi incelemelerinin başlıca noktalarından biri de Transfer Fiyatlandırması ve Örtülü Kazanç'tır.

 

Mevzuatımızda oldukça kapsamlı bir ilişkili kişi tanımı yapılmış olması nedeniyle hemen hemen her işletme transfer fiyatlandırması konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Bilhassa yurtdışı ortaklı şirketlerin yurtdışı ilişkili kişilerle yaptıkları işlemlere dair rapor hazır bulundurma yükümlülüklerini de unutmamak gerekir.

 

SoHo bu konuda da sizi yönlendirebilir ve gerektiğinde de bu raporlarınızı hazırlayabilir. 

Work permit in Turkey
Çalışma İzni

Yabancı personel için Türkiye'de çalışma izni çıkartılması

Translation Turkey Accountant
Tercüme Hizmetleri

 

İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce lisanları arasında Yeminli Tercümanlık hizmetleri. Yabancı ortaklı şirket kuruluşlarında, imza sirküleri çıkarılmasında ya da Noter'ce onaylanması gereken tüm evrakta Yeminli Tercüman olarak hizmet vermekteyiz.

İngilizce yönetim raporlaması
Raporlama Hizmetleri

Yurtdışı raporlama yapan müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda finansal tablolarının IFRS standartlarına göre düzenlenmesi. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, maliyet analiz raporları, bütçe, ürün/müşteri  karlılık, yönetim kurulu vb. raporlamaların yapılması. Nakit akış tablolarının düzenlenmesi ve iyileştirilmesine yönelik tespit ve çözüm önerilerinin yapılması.

bottom of page